Перемоги

У гонитві за Справедливістю
Featured

У липні 2017 року мною успішно завершено судовий розгляд в Київському апеляційному господарському суді у справі про стягнення заборгованості з органу державної влади (далі - Відповідач).

Рішення передано на виконання до Казначейства, а зараз хотілося б розповісти про складнощі, з якими зіткнулася Клієнт на своєму шляху до Справедливості.


До мене звернулася Клієнт - фізична особа-підприємець з проханням допомогти у стягненні заборгованості з органу державної влади, який виступав, у даному випадку, як суб'єкт господарської діяльності.

На руках у неї вже було "відмовне" рішення суду першої інстанції, що робило цей спір більш складним і непередбачуваним.

Предмет спору полягає у наступному. Клієнт надавала послуги з обслуговування комп'ютерної техніки Відповідача з 2013 року. У зв'язку із недостатнім бюджетним фінансуванням Відповідача, у нього виникла заборгованість..

В цей час Банк, у якому був відкритий рахунок Клієнта, перестав нормально функціонувати.

Звичайно, Клієнт негайно відкрила рахунок у іншому банку і ініціювала підписання додаткової угоди про внесення змін до Договору у частині банківських реквізитів.

Додаткова угода була підписана і зареєстрована у Казначействі, однак, через 4 місяці після її реєстрації Відповідач перераховує всю суму заборгованості за старими реквізитами у Банк, що вже ліквідується.

Як наслідок - майже річний заробіток Клієнта відправлений у безодню на ім'я Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Протягом двох років Клієнт намагалася скаргами та візитами на прийом у десятки органів і установ, довести недбалість працівників Відповідача, чиїми діями їй було завдано збитків, а також своє право на оплату послуг відповідно до умов Договору. Однак, марно ...

Два роки потому, Клієнт наважується самостійно звернутися до Господарського суду міста Києва за захистом порушеного права, однак, на жаль, неправильно організований процес та відсутність юридичних знань, привели до того, що суд, не розбираючись у тонкощах справи відмовив Клієнту у повному обсязі.

>На вказане Рішення мною була підготовлена апеляційна скарга і подана до суду.

Читайте продовження та закінчення цієї справи у статті: Стягнення боргу з Державного бюджету

Під час судового розгляду суд апеляційної інстанції у повному обсязі встановив всі фактичні обставини у справі, перевірив їх доказами, заслухав пояснення сторін і прийняв рішення задовольнити позов Клієнта у повному обсязі та стягнути на її користь всі витрати по справі, у тому числі витрати на правову допомогу адвоката.

Таким чином, Київський апеляційний господарський суд у черговий раз підтвердив мою віру у Справедливий суд і відновив порушене право Клієнта.