СКАСУВАННЯ АРЕШТУ МАЙНА
Адвокатським об'єднанням "Дісп'ютс" надається послуга "скасування арешту майна" з метою відновлення прав власності або володіння майном, яке було піддане арешту в зв'язку із вжиттям заходів забезпечення судового, виконавчого або кримінального провадження. Метою юридичного захисту є доведення відсутності підстав для накладення арешту на майно, або підстав для подальшого перебування майна під арештом.
Арешт майна може бути застосований для забезпечення позову. У рамках кримінального провадження слідчий суддя також може накласти арешт на майно як речовий доказ або для запобігання ухиленню від виконання судових рішень. Крім того, державний або приватний виконавець як правило накладає арешт на майно Боржника для забезпечення виконання виконавчого документа одразу після відкриття виконавчого провадження.
Процедура скасування арешту майна передбачає подання позовної заяви або скарги на дії чи бездіяльність державного виконавця до суду з метою скасування арешту майна. Підставами для скасування арешту майна можуть бути відсутність підстав для його накладення або, якщо такі підстави відпали зі спливом часу, неналежність майна боржнику, або протиправність процедури накладення арешту. Для доведення цих обставин адвокат відшукує та подає до суду всі можливі докази та аргументи.
ПОСЛУГИ
ПОСЛУГИ
Скасування арешту, накладеного як забезпечення позову
Скасування арешту, накладеного слідчим суддею у кримінальному провадженні
Скасування арешту, накладеного державним/приватним виконавцем
ЧАСТІ ПИТАННЯ
Арешт накладається:
на підставі ухвали суду для забезпечення позову;
на підставі ухвали слідчого судді за результатами розгляду клопотання слідчого/прокурора про накладення арешту в межах кримінального провадження;
на підставі постанови державного/приватного виконавця в межах виконавчого провадження.
Арешт, накладений під час досудового розслідування може бути знятий за клопотанням власника або законного володільця такого майна слідчим суддею.
Крім того, власник майна має можливість оскаржити ухвалу слідчого судді про накладення арешту на майно до апеляційного суду.
Підставами для зняття такого арешту є відсутність підстав та ризиків, зазначених слідчим/прокурором у своєму клопотанні про накладення арешту на майно, або припинення таких підстав із спливом часу.
Наприклад, майно не є речовим доказом, оскільки не містить на собі слідів злочину, або слідчим не винесено постанову про визнання майна речовим доказом, або майно не є знаряддям вчинення кримінального правопорушення.
Арешт майна у виконавчому провадженні може бути знятий за клопотанням боржника, якщо ним у повному обсязі виконано вимоги виконавчого документа, а також якщо виконавче провадження закрито, проте виконавець не скасував арешт одночасно із закриттям.
Якщо боржник вважає, що арешт на його майно накладено безпідставно, він має право оскаржити бездіяльність виконавця до суду, який видав виконавчий документ, шляхом подання скарги в порядку відповідних статей процесуальних кодексів, залежно від виду провадження у якому було ухвалено рішення суду.
Якщо виконавцем арештовано майно, яке не належить боржнику, така особа має право звернутися до суду із цивільним/господарським позовом про визнання право власності (якщо за ним не зареєстровано таке право) та скасування арешту.
Підставами для зняття арешту з майна у виконавчому провадженні є неналежність майна боржнику, відсутність підстав для арешту майна, незаконність процедури накладення арешту, або підстави для перебування майна під арештом відпали зі спливом часу.
У разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев’яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Крім того, заходи забезпечення позову скасовуються після набрання законної сили судовим рішенням про відмову у задоволенні позову.
Арешт накладений як забезпечення позову, найбільш вірогідно може бути скасований шляхом апеляційного оскарження ухвали про таке забезпечення до апеляційного суду.
Ніякого зразка клопотання/заяви/позову про скасування арешту не існує, тому що не існує двох ідентичних справ, в яких необхідно скасувати арешти.
Не існує ніяких секретних юридичних слів та зразків/шаблонів.
Не потрібно цитувати норми законів у клопотанні/заяві та навіть у позові. Суд і так їх знає. Заявник, власник майна, мають простою доступною мовою пояснити судді, чому не було підстав для накладення арешту на майно, або такі підстави відпали.
З усіма без винятку клієнтами АО DISPUTES укладається договір про надання професійної правничої допомоги відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
У додатку до Договору, який називається «Завдання», чітко визначено, яку саме послугу отримає Клієнт, настання якого результату очікує Клієнт, з якого моменту доручення Клієнта вважається виконаним належним чином, а також гонорар (винагорода) за виконану роботу та умови його сплати.
Один примірник договору залишається в адвокатському об'єднанні, а один вручається Клієнту.
Ми гарантуємо, що всі співробітники АО DISPUTES, адвокати, керівник, сумлінно, якісно та своєчасно вживатимуть заходи з метою досягнення очікуваного результату для Клієнта.
Ми гарантуємо, що за будь-яких обставин, не вчинимо будь-якої дії або утримаємося від вчинення будь-якої дії, внаслідок якої буде завдано шкоди правам та охоронюваним законом інтересам Клієнта.
Ми гарантуємо, що не розкриємо будь-якій третій особі, без письмового дозволу Клієнта, будь-якої інформації, яка була отримана АО DISPUTES під час виконання Договору.
Водночас, ми не гарантуємо та не несемо відповідальності за дії, рішення і бездіяльність третіх осіб, в тому числі працівників суду, суддів, працівників прокуратури, державних виконавців, працівників міністерства внутрішніх справ, керівників і працівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, громадян.
Чому? Тому, що ми можемо гарантувати лише те, що лежить в площині нашої волі та відповідальності, а рішення, дії та бездіяльність третіх осіб не перебуває під нашим контролем.
АО DISPUTES приймає доручення як від українських так і від міжнародних клієнтів. Саме тому, ми пропонуємо майже всі сучасні способи оплати послуг, які є поширеними в Світі.
Ви маєте можливість оплатити послуги готівкою в офісі, банківською карткою через платіжний термінал в офісі, через систему електронного банкінгу Приват24, за банківськими реквізитами в будь-якому відділенні банку, а також в іноземній валюті на валютні рахунки.
Для іноземних клієнтів ми пропонуємо оплату PayPal, IBAN у валютах євро та долар США.
З 2015 року наші Клієнти залишають відгуки на таких платформах як TrustPilot, Google My Business та Facebook.
Ласкаво просимо ознайомитися з відгуками перед прийняттям рішення про співпрацю з нашим адвокатським об'єднанням.
При встановленні розміру гонорару ми враховуємо складність справи, необхідний для виконання роботи час, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини, які передбачені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
У більшості випадків ми пропонуємо фіксований гонорар, тобто визначену за домовленістю вартість послуги у фіксованій сумі, яка включає в себе виконання роботи до моменту досягнення очікуваного результату.
Якщо у зв'язку із складністю, нестандартністю або з інших причин неможливо спрогнозувати час, який необхідний для виконання доручення Клієнта, ми пропонуємо погодинну оплату.
З метою оцінки вартості вам необхідно буде надати інформацію про обставини, відповісти на питання адвоката та надати необхідні документи.
Будь ласка звертайтесь будь-яким зручним для вас способом з розділу «Контакти» на цьому сайті, або за кнопкою «Спитати в Адвоката», щоб дізнатись відповіді на всі питання які Вас цікавлять, в тому числі, щодо вартості послуг.