Перемоги

Як скасувати штраф 8500 грн. за єврономери, євробляхи у 2020 році?

22 квітня 2020 року Клієнту на карту зараховані 8500 грн. Рішення виконано.

04 березня 2020 року П'ятий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення, про яке йдеться в цій статті! Це означає, що нам вдалося виграти всі інстанції і Клієнт поверне суму штрафу в розмірі 8500 грн. з бюджету.

03 вересня 2019 року Суд задовільнив позов адвоката Дмитра Чугуєнка в інтересах Клієнта на постанову Волинської митниці ДФС, скасував штраф у сумі 8500 грн. за порушення митного режиму ввезення транспортного засобу «транзит» (єврономери) та стягнув 1000 грн. компенсації витрат на правову допомогу. 

Чому Суд вирішив скасувати штраф 8500 грн. за єврономери? Правова позиція у справі.

Частиною 1 статті 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно- правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

25 листопада 2018 року набрав чинності Закон України №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», яким внесено зміни до Митного кодексу України, зокрема, тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання чинності цим Законом, митне оформлення транспортних засобів (Автомобiлi легковi, вантажопасажирськi автомобiлi-фургони та гоночнi автомобiлi), щодо яких не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати митних платежів та добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі 8500 грн.

Митне оформлення транспортного засобу з дотриманням наведеної вище умови звільняє осіб від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 цього Кодексу, за порушення митних режимів тимчасового ввезення або транзиту.

Крім того, пунктом 16 «Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року №1077, завершення у встановленому порядку митного оформлення транспортного засобу та добровільна сплата до державного бюджету коштів у сумі 8500 грн., звільняє від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485, за порушення митних правил.

Отже, Законом передбачено спеціальну підставу звільнення від адміністративної відповідальності, встановленої статтею 470 Митного кодексу за порушення митних правил, а тому, вказаний Закон у розумінні статті 58 Конституції України скасовує або іншим чином пом'якшує відповідальність особи, і як наслідок має зворотну силу в часі.

Оскільки, наш Клієнт у встановлений строк здійснив митне оформлення автомобілю, добровільно сплатив до державного бюджету кошти у сумі 8500 грн., а тому постанова про притягнення його до відповідальності підлягає скасуванню, а кошти у сумі 8500 грн. – поверненню з бюджету.

Якщо Вам потрібна допомога у скасуванні штрафу за єврономери, звертайтеся до адвоката Дмитра Чугуєнка, який вже неодноразово допомагав Клієнтам скасувати штраф в судовому та адміністративному порядку.

1
Консультація250 гривень

Детальна консультація щодо питання скасування штрафу 8500 за порушення митного режиму "транзит", або іншого пов'язаного з ним, по телефону або в чаті від адвоката Дмитра Чугуєнко.

Тривалість консультації до 15 хвилин.

2
Отримати шаблон позову для скасування штрафу1500 гривень

Адвокат Дмитро Чугуєнко направить на електронну пошту Клієнта шаблон позову, за допомогою якого вже було виграно декілька спорів та скасовано штрафи.

Всі інші дії вчиняються Клієнтом самостійно на власний ризик та розсуд.

3
Повний супровід судової справи "під ключ"3500 гривень

У цю послугу входить підготовка та подання до суду позову, подача всіх необхідних заяв, клопотань та заперечень до моменту отримання Рішення Суду і Виконавчого Листа. Всі витрати включено. 

У разі задоволення судом позову, сума витрат (2500 грн.) на правову допомогу стягується судом з Держави на користь Клієнта, що робить послугу фактично безкоштовною для Клієнта.