Перемоги

Приватний виконавець швидко стягнув 49600 за оренду екскаватора

У січні 2018 року за допомогою Приватного виконавця Ляпіна Дмитра Валентиновича стягнуто на користь Клієнта 49600 грн. боргу за оренду будівельної техніки.

Історія

01 червня 2016 року між підприємством Клієнта та підприємством Боржника у спрощений спосіб було укладено договір підряду на виконання земляних робіт екскаватором з оператором.

Клієнтом належним чином надано послуги, передбачені Договором, а Боржником надані послуги оплачено лише частково, у зв’язку із чим виник борг у сумі 43 000 грн.

Як це заведено серед підприємців, Клієнт не поспішав звертатись до суду із позовом до Боржника, сподіваючись на партнерські відносини та його добросовісність, а тому звернувся до адвоката Дмитра Чугуєнка лише через рік після виникнення боргу.

Надані Клієнтом документи були бездоганними, а тому, судовий розгляд в Господарському суді міста Києва тривав трохи більше місяця, а кожне судове засідання - не більше 5 хвилин.

Суд задовільнив позов у повному обсязі та стягнув додатково витрати на професійну правничу допомогу адвоката.

А далі – найцікавіше.

Адвокат Дмитро Чугуєнко вирішив «випробувати» на собі та Клієнтові новели законодавства в частині примусового виконання рішень судів, а саме звернутись до приватного виконавця Ляпіна Дмитра Валентиновича.

Про свої враження щодо цієї «експериментальної технології» адвокат поділився у інтерв’ю спеціалізованому інтернет-виданню «приватні виконавці» PV.net.ua, а в цій статті хотів би показати яким було виконавче провадження покроково, для того щоб читач мав змогу зрозуміти, в чому саме переваги приватного виконавця перед Державною виконавчою службою.

Порівняльна таблиця та приклад реальних строків та змісту виконавчих дій.

Назва виконавчої дії

Приватний виконавець

Державний виконавець

Відкриття виконавчого провадження (строки)

В день подання заяви про відкриття провадження

Протягом тижня (іноді до місяця)

Накладення арешту на майно та рахунки

В день подання заяви про відкриття провадження, а якщо провадження вже відкрито – протягом 24 годин з моменту, коли виконавцю стало відомо про таке майно та рахунки.

Тиждень на відкриття + до 2 тижнів на накладення арештів (оптимістичний варіант).

Відправка поштової кореспонденції

День-у-день (максимум 24 години). В деяких випадках виконавець особисто подає документи адресату.

Від тижня до «нікóли».

Списання коштів з арештованого рахунку

Вимога направляється до 24 годин з моменту виявлення рахунку, або одночасно із постановою про накладення арешту на рахунок

Від тижня.

В нашому випадку виконавчі дії тривали близько місяця (з врахуванням Новорічних свят) та мали наслідком повне виконання рішення суду.

При цьому Боржник сам зв’язався із Приватним виконавцем, повідомив на якому рахунку є грошові кошти та благав скоріше їх списати звідти та скасувати арешт.

P.S. Чому строки у виконавчому провадженні так важливі?

Через 2 тижні після того як Приватний виконавець стягнув кошти на користь Клієнта, на виконання надійшов новий виконавчий документ на загальну суму біля 800 000 грн. і Боржник «заліг на дно».

Якщо всі виконавчі дії не були б вчинені тоді, коли вони були вчинені, перспектива отримати грошові кошти Клієнту стала б примарною.

"Хто перший встав, того і капці!"