Аналітика

У статті Виявлення майна Боржника-Юридичної особи мною досить докладно описаний механізм виявлення рухомого майна боржника-юридичної особи у виконавчому провадженні, шляхом отримання відомостей про Баланс (Звіт про фінансовий стан №1) з органів Державної служби статистики та від Боржника.

З теорією, очевидно, все в гаразд, але як же воно на практиці?


В останні місяці мені вдалося перевірити на практиці можливість звернення до Виконавця з клопотанням про направлення запиту щодо витребування копії Балансу (Звіту про фінансовий стан) Боржника.

Раніше, в одній зі своїх перших статей я описував загальний настрій Виконавців і їх безмежну радість з приводу будь-яких зайвих рухів, які необхідно вчинити на користь Стягувача, але чесно скажу, на такий опір з боку Виконавця не розраховував.

Скажу по-одеськи: "І що ви думаєте?"

Виконавець, м'яко кажучи, мені відмовив. І це незважаючи на те, що я підготував тексти всіх запитів і відправив їх на його адресу.

НІ і (крапка) Так, саме такого розміру!

Тільки уявіть себе на місці мого Клієнта-Стягувача: Він звернувся до суду, виграв спір, у виконавчій службі відкрито виконавче провадження, приєднано до зведеного виконавчого провадження, І ЗУПИНЕНО, доки не знайдуться автомобілі, оголошені у розшук (їх шукають вже близько року).

Якщо коротко - Приїхали! Ніяких дій в найближчі кілька місяців по виконавчому провадженню вчинятися не буде.

Звичайно, хороший юрист не піде з такими новинами до свого Клієнта, а оскаржуватиме дії державного виконавця, що я і зробив.

З огляду на той факт, що спір розглядав Господарський суд міста Києва - туди ж і подавалася скарга. Перше засідання Суд призначив через 2 тижні (низький уклін господарському Суду за швидкий розгляд справ).

Звичайно, Виконавець в перше засідання, призначене на 15 квітня 2016 роки не з'явився, вимоги Суду про надання матеріалів виконавчого провадження не виконав (чим добряче розлютив суддю - прим. авт.).

Суд вислухав мої доводи, повторно зобов'язав Виконавця надати матеріали виконавчого провадження та переніс дату розгляду скарги на 2 тижні.

До дати судового засідання залишаються лічені дні, і я, сповнений вірою в законність і обгрунтованість моєї скарги, смакуючи переможні судові баталії, абсолютно несподівано для себе, суботнім ранком, виявляю в поштовій скриньці лист від Виконавця з повною капітуляцією!

У листі зазначено, що, виявляється, Виконавець, протягом 7 днів з моменту, коли я до нього звернувся з клопотанням про направлення запитів про витребування Балансу Боржника від Державної служби статистики ЗАДОВОЛЬНИВ ЙОГО і, відповідно, НАПРАВИВ. (я, звичайно, повірив Виконавцю і пробачив його)

Маленький крок на шляху до великої мети!

Stay tuned!1 виноска Буду оновлювати цю статтю до логічного завершення.

Зразки документів та процесуальних рішень:

Зразок клопотання про витребування Балансу (Звіту про фінансовий стан №1) - скачати;

Зразок скарги на бездіяльність державного виконавця - скачати.

Капітуляція Виконавця - дивитись у PDF.

_______________________

1 Stay tuned! - Переклад з англ. - Залишайтеся на зв'язку!