У серпні ми писали про те, що адвокату Дмитру Чугуєнко вдалося протягом місяця, без суду, спочатку зменшити вдвічі з 17 000 грн. до 8500 грн., а потім і зовсім скасувати штраф за порушення правил митного режиму тимчасового ввезення транспортного засобу (єврономери).
Постанову про накладення штрафу скасовано, але, в той же час, штраф вже оплачений до державного бюджету, тому виникла необхідність його повернути.
Як не дивно, в інтернеті не знайшлося, хоч якоїсь-небудь зрозумілої схеми повернення штрафу з бюджету після скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил митного режиму.
Поверненням штрафу з бюджету займалася адвокат Ольга Кухаренко.
Для того, щоб не отримувати нескінченні відмови і відписки на своє прохання повернути гроші за штраф, ми направили запит до Державної фіскальної служби України (ДФС).
Відповідно до частини 5 статті 530 Митного кодексу України, у разі скасування постанови у справі про порушення митних правил суми штрафів повертаються особам, які притягалися до адміністративної відповідальності за це правопорушення, або уповноваженим ними особам з державного бюджету органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за поданням відповідних органів доходів і зборів.
Нами було підготовлено заяву на адресу Волинської митниці ДФС про внесення подання Управлінню казначейства у Волинській області (саме туди було перераховано штраф).
Яке було наше здивування, коли через два тижні (включаючи всі поштові пересилання) на рахунок Клієнта в Банку прийшла вся сума сплаченого ним до бюджету штрафу (8500 грн).
Користуючись нагодою висловлюємо подяку за злагоджену й оперативну роботу ДФС України, Волинської митниці ДФС і Казначейства!
Картка проекту:
- Інтерес Клієнта: 8500 грн.
- Термін виконання: 21 день.
- Вартість для Клієнта: 0 грн.
- Гонорар за результат: 0 грн. (За бажанням Клієнта)