Перемоги

Стягнення 80 000 грн. з комунального підприємства

07 червня 2018 року Комунальне підприємство "Лісопаркове господарство" Конча-Заспа "", через 6 місяців з дня відкриття виконавчого провадження, у повному обсязі погасило борг за рішенням суду на користь Клієнта. Ці 6 місяців не пройшли в очікуванні, а адвокати Дмитро Чугуєнко и Ольга Кухаренко, при належному відношенні до своєї роботи державного виконавця Голосіївського районного відділу державної виконавчої служби Коваль Л.І., активно "спонукали" Боржника до виконання своїх зобов'язань перед Клієнтом, про що докладніше нижче.

Оскільки, боржником було комунальне підприємство, яке отримує частину коштів з державного бюджету, було прийнято рішення пред'явити виконавчий документ до виконання до казначейства. Однак, пізніше з'ясувалося, що в найближчому майбутньому надходження з бюджету не очікуються, тому наказ господарського суду міста Києва було передано на виконання до державної виконавчої служби.

Державний виконавець в короткі терміни підготувала постанови про накладення арештів на рахунки підприємства і платіжні доручення на списання коштів з рахунків.

Разом з тим, на рахунках виявилося зовсім небагато грошей (близько 7 000 гривен з 80 000).

Далі було друге коло виявлення рахунків підприємства і списання з цих рахунків коштів.

І знову була списана сума, якої було недостатньо для повного виконання рішення суду (близько 18 000 гривень).

Однак, цього разу з'ясувалося, що, незважаючи на накладений арешт, Боржником були відкриті нові рахунки в інших банках, що є кримінально караним діянням, склад якого міститься в частині 2 статті 382 Кримінального кодексу України, а саме:

Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню, вчинені службовою особою, - караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Реакцією у відповідь з боку Стягувача на таке цинічне порушення закону, стала підготовка адвокатом Ольгою Кухаренко клопотання державному виконавцю про притягнення до кримінальної відповідальності керівника КП ЛПГ «Конча-Заспа» за умисне невиконання рішення суду за частиною 2 статті 382 Кримінального кодексу України.

Не минуло й кількох днів, як на рахунок Стягувача надійшла вся необхідна для повного погашення боргу сума.

Таким чином, за допомогою наполегливого, злагодженого і цілеспрямованого впливу на Боржника виключно правовими методами здобуто необхідного результату.

Який висновок можна зробити з ситуації, що склалася, крім класичного: «Борітеся і поборете!»?

Держава і місцеве самоврядування, в особі комунального підприємства, постали в образі грабіжника, який мало того, що не виконує зобов'язань за Договором (а по суті вкрав гроші за роботу і будівельні матеріали), так ще й зверхньо дивиться на суд і інші державні інститути, дозволяючи собі нахабне і цинічне ухилення від виконання рішення суду, що в повній мірі дискредитує державу в очах бізнесу і громадян, і відкидає на багато років надії українського суспільства побудувати правову державу.