Перемоги

Скасування штрафу 17 000 грн. за єврономери, євробляхи

Адвокату Дмитру Чугуєнко вдалося протягом місяця, без суду, спочатку зменшити вдвічі з 17 000 грн. до 8500 грн., а потім і зовсім скасувати штраф за порушення правил митного режиму тимчасового ввезення транспортного засобу (єврономери).

Клієнт, якому адвокатами АО "DISPUTES" надавалася правова допомога у цивільній справі, просто поцікавився, чи дійсно подвоюється штраф за порушення правил митного режиму тимчасового ввезення транспортного засобу, в разі несвоєчасної його сплати.

Питання виявилося неоднозначним (як і більшість Законів). З одного боку, Митний кодекс України (МК) не передбачає подвоєння штрафу, в разі несплати його протягом 15 днів з моменту винесення постанови про притягнення до відповідальності.

З іншого боку, процедура розгляду справи відсилає нас до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), в частині 2 статті 308 якого, зазначено, що в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного в відповідній статті цього Кодексу та зазначеного в постанові про стягнення штрафу.

Таким чином є суперечності в тлумаченні розміру штрафу, який підлягає стягненню, в разі його оплати після закінчення 15 денного терміну.

Адвокат Дмитро Чугуєнко звернувся за роз'ясненням цього положення до Державної фіскальної служби України (ДФС), на що протягом 3 днів була дана відповідь - «Штраф стягується в одинарному розмірі, незалежно від термінів його сплати».

Пред'явивши це роз'яснення державному виконавцю, який здійснював стягнення штрафу, останній відразу погодився з тим, що штраф підлягає сплаті в одинарному розмірі.

Штраф був сплачений в сумі 8500 грн., провадження закрито, а всі арешти і розшуки з Клієнта зняті, але на цьому ми вирішили не зупинятися і пішли далі.

Дмитро побачив в постанові про притягнення до відповідальності підстави для її скасування. З метою економії ресурсів, було прийнято рішення оскаржити цю постанову не в суд, а безпосередньо до ДФС України.

Протягом 2-х тижнів скарга була розглянута і ГФС України було скасовано постанову про притягнення до відповідальності за порушення правил митного режиму тимчасового ввезення транспортного засобу, а провадження - закрито.

Тепер стоїть задача повернути суму сплаченого штрафу з Бюджету, про що буде написано в окремій статті, після його реального повернення, тому що подібної інформації і практики в Інтернеті знайти мені не вдалося.