Перемоги

Повернуто 2600 доларів США, вилучених митницею в аеропорті «Бориспіль»

У вересні 2021 року адвокатом Дмитром Чугуєнко успішно здійснено захист Клієнта у справі про порушення митних правил в Київському апеляційному суді, в результаті чого Митниці відмовлено у задоволенні апеляційної скарги, а рішення Солом'янського районного суду міста Києва про повернення конфіскованих коштів залишено без змін.

Ситуація склалася в травні 2021 року з Клієнтом, який прибув в Україну з Ізраїлю. Для проходження митного контролю громадянин Ізраїлю своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України, тобто своїми діями засвідчив факти, що мають юридичне значення.

В якості митного контролю, співробітниками митниці було проведено усне опитування Клієнта. На запитання співробітників митниці громадянин Ізраїлю повідомив, що переміщує через митний кордон України приблизно 10 000 євро. Після проведення опитування було запропоновано пред`явити всю готівку в службовому приміщенні митниці. Клієнтом було видано готівку в розмірі 9625 євро та 3056 доларів США, що знаходились в одному з відділень сумки пасажира.

Варто зазначити, що готівка переміщувалась без ознак приховування та вся валюта належить Клієнту особисто.

Таким чином, обравши канал, що позначений символами зеленого кольору - «Зелений коридор» та не подавши митну декларацію, Клієнт порушив вимоги статті 471 Митного кодексу України. Враховуючи це, з виявленої суми готівки громадянину Ізраїлю було пропущено 9625 євро та 456 доларів США (еквівалент 9999 євро) та складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 МК України.

Решту коштів у сумі 2600 доларів США конфісковано.

Солом'янський районний суд міста Києва хоч і визнав Клієнта винним, але постановив повернути вилучені кошти.

Водночас, Київська митниця не погодилась із таким рішенням суду та подала апеляцію.

Для того, щоб захистити права та інтереси Клієнта в суді апеляційної інстанції адвокатом зібрано докази, які підтверджують, що грошові кошти, які ввозилися на територію України набуті Клієнтом законним шляхом, а саме є його заробітною платою, а конфіскація є для нього надмірним фінансовим тягарем.

Київський апеляційний суд визнав подані адвокатом докази належними, допустимими та достатніми і залишив в силі рішення суду першої інстанції.

Та на цьому історія не завершується, адже між рішенням суду та його виконанням виникає безліч проблем.

Виявилось, що змусити співробітників митниці повернути вилучені кошти відповідно до рішення суду не так і просто. Для того, щоб повернути гроші, адвокату Дмитру Чугуєнку довелось пройти «9 кіл бюрократичного пекла» процедури повернення вилучених коштів, а на все пішло близько місяця. Та не зважаючи на це, радість Клієнта від отримання вилучених співробітниками митниці в аеропорті «Бориспіль» коштів затьмарила весь негатив від тривалості та бюрократичності цієї процедури.