Перемоги

Повернуто 2400$ конфіскованих Митницею

У червні 2021 року адвокатом Дмитром Чугуєнко успішно здійснено захист Клієнтки у справі про порушення митних правил в Київському апеляційному суді, в результаті чого Митниці відмовлено у задоволенні апеляційної скарги, а рішення Солом'янського районного суду міст Києва про повернення конфіскованих коштів залишено без змін.

Ситуація склалася у квітні 2021 року із Клієнткою, яка поверталася в Україну із Сполучених Штатів Америки із заробітків.

Вона перевозила із собою 14 тисяч доларів США готівкою, які своєчасно та належним чином задекларувала перед вильотом із США.

Нагадую, що дозволеною до переміщення через кордон сумою іноземної валюти є еквівалент 10 000 євро

В аеропорту Бориспіль, будучи втомленою та схвильованою після багатогодинної подорожі, але розуміючи свій обов’язок задекларувати зазначені кошти, звернулась по допомогу до офіцера прикордонної служби щодо місця де вона має здійснити декларування.

Службовець вказав «сюди» і вона пройшла через лінію «Зелений коридор».

На пункті митного контролю була зупинена працівниками митниці, та на їх вимогу пред’явила грошові кошти, сподіваючись, що все ще зможе їх задекларувати.

Проте, співробітники митниці запропонували їй пройти із ними до службового приміщення, де в неї було вилучено 2400 доларів США, решту повернуто, а також складено адміністративний протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу україни, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження через "зелений коридор" товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.

У травні 2021 року відбулось судове засідання щодо розгляду цієї справи.

Незважаючи на самопредставництво Клієнта у суді, без допомоги адвоката, справедливий та гуманний Солом’янський суд (без сарказму) застосував під час розгляду справи практику європейського суду з прав людини, зокрема у справах Садоча проти України, Ісмаїлов проти Росії та повернув своїм рішенням конфісковані кошти.

В принципі, суди першої інстанції часто стають на бік порушників режиму зелений коридор та повертають їм конфісковані кошти, починаючи із 2019 року.

Але не варто розслаблятись.

У таких справах Митниця має право подавати апеляційні скарги і використовує це право на 100%.

Навіть не очікуючи текст рішення суду, Митниця подала апеляційну скаргу через 7 днів після судового засідання.

Не бажаючи ризикувати заробленими своєю працею грошима, клієнтка звернулась до адвоката Дмитра Чугуєнка для здійснення її захисту в Київському апеляційному суді.

І це було абсолютно вірне рішення, тому що суддя апеляційного суду не був настільки гуманним та лояльним до неї (до речі він був із кримінальної колегії, це частково пояснює його дещо суворий підхід до розгляду справи).

Під час судового розгляду суддя звернув увагу учасників, що рішення європейського суду з прав людини в зазначених вище справах – це не автоматична індульгенція для всіх порушників митних правил.

Ці рішення містять чіткі критерії, які підлягають доказуванню в таких справах:

  1. Легальне походження коштів.
  2. Непомірність фінансового тягару у вигляді конфіскації для особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Адвокатом було підготовлено пакет доказів, які в повній мірі задовільнили суддю, а він відмовив Митниці у задоволенні апеляційної скарги.

Незабаром, після виконання формальностей, гроші будуть повернуті Клієнтці.

P.S. Про фактичне повернення коштів буде зазначено окремо, тому що Митниця дуже швидко конфіскує гроші, але занадто повільно їх повертає.