Перемоги

Відвернуто штраф 170000 грн. за тимчасове ввезення авто

Вступ

Адвокатське об'єднання «Дісп’ютс» успішно завершило супровід справи про адміністративне правопорушення у сфері митного регулювання за участю громадянки Німеччини, яка стикнулася з обвинуваченням у перевищенні терміну тимчасового ввезення транспортного засобу на територію України. Завдяки професійним діям адвоката та керуючого партнера Дмитра Чугуєнка, вдалося уникнути накладення штрафу в 170 000 грн (еквівалент 3800 євро на момент написання цієї статті), що є значною перемогою у відстоюванні справедливості.

Хронологія Справи

Ввезення автомобіля та передача на військові потреби

25 грудня 2022 року громадянка Німеччини ввезла автомобіль марки «HYUNDAI» у режимі тимчасового ввезення на один рік через пункт пропуску «Шегині-Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці. Цей автомобіль був призначений для доставки гуманітарної допомоги на територію України.

2 січня 2023 року, керуючи автомобілем, вона потрапила в дорожньо-транспортну пригоду, що призвело до значних пошкоджень транспортного засобу, які вплинули на його керованість. Тривалий час клієнтка узгоджувала питання відшкодування збитків із власником, страховою компанією та винуватцем ДТП.

У листопаді 2023 року, з огляду на серйозні пошкодження, після узгодження з власником автомобіля та за запитом знайомого з полку «Азов», вона передала автомобіль на військові потреби, оскільки його ремонт був надто дорогим і економічно недоцільним. Однак, клієнтка не мала можливості отримати документальне підтвердження передачі автомобіля, що в майбутньому призвело до проблем із митними органами.

Виявлення порушення

7 липня 2024 року митні органи, після перевірки, встановили, що автомобіль залишився на території України понад встановлений термін тимчасового ввезення. Митники склали протокол про порушення митних правил, передбачений ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України, стверджуючи, що громадянка Німеччини перевищила термін тимчасового ввезення транспортного засобу на понад тридцять днів.

Судове слухання та надання пояснень

У судовому процесі адвокат неодноразово звертався до військової частини з проханням надати підтвердження прийняття автомобіля на облік, однак остаточним рішенням військових було відмовитись від офіційного прийняття транспортного засобу. За час його перебування у розпорядженні військових автомобіль був відремонтований, але в процесі експлуатації двигун вийшов з ладу, і авто стало повністю непридатним для використання.

Адвокат Дмитро Чугуєнко представив суду аргументи, що клієнтка діяла на благо суспільства та передала автомобіль безоплатно, що робить будь-яке стягнення проти неї несправедливим і непомірним тягарем. Він наголосив, що автомобіль став благодійним внеском на користь оборони України, не маючи комерційної вигоди для клієнтки.

Компроміс із митницею та Рішення суду

Під час остаточного засідання представник митниці запропонував, щоб автомобіль передали іншій військовій частині, здатній відремонтувати транспортний засіб та використовувати його в подальшому. Адвокат погодився з цією пропозицією, за умови, що клієнтку не притягнуть до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. У будь-якому випадку, клієнтка не мала наміру повертати автомобіль, але якби суд наклав би стягнення на неї, вона вимушена була б вимагати повернення автомобіля з метою компенсації своїх збитків у виді штрафу за рахунок продажу автомобіля.

У результаті суд постановив визнати клієнтку винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України та накласти на неї стягнення у виді конфіскації транспортного засобу і передати його на потреби іншої військової частини.