Перемоги

Відшкодовано 78500 грн шкоди внаслідок затоплення квартири

Вступ

У березні 2024 року команда адвокатів нашої юридичної компанії здобула перемогу у важливій справі щодо відшкодування шкоди, завданої власниці квартири у Києві. Ця справа демонструє, як професійний підхід та наполегливість можуть забезпечити справедливість навіть у найскладніших ситуаціях.

Ситуація

5 січня 2021 року близько 14:40 власниця квартири в будинку на вулиці Григорія Андрющенка в Києві виявила, що її житло було залите фекальними каналізаційними стоками. У квартирі панував жахливий запах, а вода з рештками фекалій стояла на рівні 2-5 см у всіх кімнатах, окрім кухні.

Дії після аварії

Власниця негайно зателефонувала до центральної диспетчерської служби Шевченківського району, але аварійна служба не з’явилася протягом кількох годин. Зрештою, вона звернулася до приватного сантехніка, який, використовуючи власне обладнання, встановив, що засмічення сталося на відстані 8 метрів від квартири та усунув його. Однак, жодні представники комунальних служб не з’явилися ні того дня, ні в наступні.

Оформлення документів

27 січня 2021 року власниця звернулася до утримувача будинку з заявою про складення акта про наслідки залиття квартири. 8 лютого 2021 року підрядник комунального підприємства склав акт, у якому було зазначено, що залиття сталося внаслідок неналежної експлуатації внутрішньо-квартирних інженерних мереж. В акті було вказано, що в каналізаційній мережі були виявлені сторонні предмети, що спричинили засмічення.

Судовий процес

Позивачка не погодилася з висновками акта і звернулася до суду, стверджуючи, що шкода була заподіяна внаслідок неналежного утримання комунальними службами інженерних мереж будинку. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову, вважаючи, що комунальна установа не несе відповідальності за заподіяну шкоду.

Підготовка апеляції

Наш адвокат Дмитро Чугуєнко підготував апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду, наголошуючи на несправедливості рішення першої інстанції. Він також просив розглядати справу за участі представника, що було важливим для забезпечення об’єктивності та справедливості розгляду.

Перемога в апеляційному суді

У березні 2024 року Київський апеляційний суд задовольнив позов у повному обсязі, постановивши стягнути з відповідачів 78 500 гривень як відшкодування шкоди, 3 000 гривень витрат на висновок оцінювача та 10 000 гривень витрат на професійну правничу допомогу. Це рішення стало великою перемогою нашої юридичної команди та підтвердженням справедливості вимог позивачки.

Виконання рішення

У травні 2024 року рішення суду було виконане в повному обсязі за допомогою приватного виконавця. Всі кошти були стягнуті з комунальної установи та підрядника, що забезпечило повне відшкодування шкоди, завданої власниці квартири.