Перемоги

Адвокаткою Ольгою Кухаренко було успішно захищено права Клієнтки та її малолітньої дитини та скасовано постанову слідчого про закриття кримінального провадження за частиною 1 статті 164 КК України (ухилення від сплати аліментів на утримання дітей).

Так, слідчий своєю постановою, без проведення належного досудового розслідування, закрив кримінальне провадження, у зв’язку із відсутністю складу кримінального правопорушення, незважаючи на наявність 81 531,75 грн. боргу по сплаті аліментів.

Не погоджуючись із вказаною постановою, адвокат Кухаренко О.В. в інтересах Клієнтки подала слідчому судді скаргу на постанову про закриття кримінального провадження. В скарзі адвокатка посилалася на те, що в ході досудового розслідування слідчим не було перевірено наявність або відсутність у боржника умислу на ухилення від сплати аліментів, не було досліджено обставини, які б вказували, що несплата аліментів була вимушеною з боку особи, на яку такий обов’язок покладено рішенням суду (несплата аліментів особою через неможливість знайти роботу, хворобу тощо).

В матеріалах кримінального провадження відсутні відомості про те, чи перебував Боржник за весь період несплати аліментів у центрі зайнятості, чи пропонувалося йому працевлаштування; відсутні відомості про його матеріальний стан; про перевірку джерел доходів його існування.

Сама постанова про закриття кримінального провадження не містить обґрунтувань підстав, з яких закрито кримінальне провадження. У своїй постанові слідчий приходить до висновку про відсутність саме об’єктивної сторони злочину, однак в матеріалах кримінального провадження є розрахунок заборгованості по сплаті аліментів на загальну суму 81 531,75 грн., що свідчить про наявність об’єктивної сторони кримінального злочину передбаченого частиною 1 статті 164 КК України.

Слідчий суддя погодився із доводами адвокатки Кухаренко О.В. та скасував протиправну постанову про закриття кримінального провадження за частиною 1 статті 164 КК України.

Слідчий суддя звернув увагу на те, що досудове розслідування проведено не повно, оскільки сума заборгованості у розмірі 81 531,75 грн. не може виключати відсутності умислу на злісне ухилення від сплати аліментів, рішення про закриття кримінального провадження винесено передчасно, а тому, оскаржувана постанова підлягає скасуванню.

Адвокат Ольга Кухаренко допоможе Вам у вирішенні будь-яких питань, пов'язаних з аліментами