Перемоги

Отримано дозвіл на застосування праці іноземця на 2 роки

У грудні 2022 року громадянин Канади отримав дозвіл на застосування праці іноземців в Україні строком на 2 роки на підставі заяви та документів підготовлених юристами та адвокатами АО "ДІСП'ЮТС".

Раніше ми розповідали про громадянина Канади, якому ми допомогли оскаржити рішення про заборону в’їзду в Україну на 3 роки та примусове повернення до країни походження. В суді іноземець висловив бажання проживати та займатись підприємницькою діяльністю в Україні. І він таки прямує до своєї мети.

Саме відкриття власної компанії та здійснення підприємницької діяльності і стане підставою для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні для Клієнта у майбутньому.

Але у відкритті компанії іноземцем є один нюанс – директор компанії повинен бути громадянином України, тому що іноземець-засновник не може бути директором цієї ж компанії, якщо не має дозволу від центру зайнятості на застосування праці іноземця в Україні.

У вересні 2022 року Клієнт продовжив співпрацю з АО «Дісп’ютс» і почалась підготовка пакету документів для реєстрації компанії та отримання дозволу на працевлаштування іноземця. 17 жовтня 2022 року була зареєстрована компанія Клієнта. Тимчасовим Директором стала його наречена-українка. Одразу ж було відкрито рахунок для компанії в банку. Наступний етап – отримання дозволу на працевлаштування іноземця.

В жовтні 2022 року до Закону України «Про зайнятість населення» внесено зміни, які спрощують вимоги до процедури отримання такого дозволу та іноземців, водночас роблять його дорожчим.

На жаль, під час розгляду заяви про видачу дозволу на працевлаштування у Київського міського центру зайнятості виникли зауваження до деяких відомостей про іноземця, що були зазначені в поданих документах.

Юристами АО «ДІСП’ЮТС» виправлено всі зауваження, а 23 грудня 2022 року на електронну пошту Клієнта надійшов лист із заповітним реченням: «Дозвіл оформлено та підготовлено для видачі роботодавцю».

Таким чином, громадянин Канади буде зустрічати Новий рік в новому статусі – в статусі засновника нового українського підприємства та його майбутнього керівника.