Новини

Ольга Кухаренко взяла участь у комітетських читаннях на тему «Захист прав та інтересів дитини в цивільному процесі»

11 лютого 2019 року відбулися комітетські слухання на тему: «Захист прав та інтересів дитини в цивільному процесі», в яких брала безпосередню участь членкиня Комітету цивільного права та процесу Ради адвокатів київської області, адвокатка, старша партнерка адвокатського об’єднання «Дісп’ютс» Ольга Кухаренко.

Відкривав захід Голова Комітету з питань молоді та спорту Артур Палатний, який наголосив на важливості ролі судової гілки влади та обмеженні повноважень прокуратури у вирішенні питань, що стосуються правового захисту дитини. Зокрема було розглянуто питання спільного вирішення батьками проблем виховання дитини, виходячи з її безпосередніх інтересів.

Суддя Великої палати Верховного суду Олена Ситнік звернула увагу на необхідність створення системи правосуддя, дружньої до дітей. Такої, яка є доступною, зрозумілою та надійною.

Перша заступниця Міністра юстиції України Олена Сукманова у своїй співдоповіді розповіла про основні напрями діяльності Міністерства щодо захисту прав дитини – захисту економічних прав дитини та розробку законопроекту щодо юстиції для дітей.

Генеральна директорка директорату соціальних послуг та інтеграції Міністерства соціальної політики України Юлія Гайдаржи розказала про створення громад, дружніх до дітей, та дії Міністерства, спрямовані на забезпечення прав дітей на комфортне життя.

Голова правління Центру сімейно-правових досліджень, адвокат, кандидат юридичних наук Олег Простибоженко висловив свою думку щодо конфліктів між батьками і необхідності локалізації та зменшення впливу цих конфліктів на дитину.

Представники Всеукраїнського громадського проекту "Дитина має право" - адвокатка, членкиня Комітету цивільного права та процесу Ради адвокатів Київської області Ольга Кухаренко разом з юристом Вікторією Сураєвою, та сімейним радником Міністерства юстиції України Вітою Кравале висловили стурбованість щодо інституту почергового проживання дитини з одним із батьків, як одного із шляхів вирішення проблем негативного впливу конфліктів між батьками на дітей.

Ольга посилалась на недостатність професійних психологічних та юридичних досліджень цього інституту та відсутність такого досвіду в Україні, у зв’язку із чим негайна імплементація його в правову систему України є передчасною, а його ефективність сумнівною.