Перемоги

Визнано право власності, скасовано 5 арештів та звільнено автомобіль з-під податкової застави

08 лютого 2020 року АО «ДІСП’ЮТС» завершено 3 річний комплексний міжгалузевий судовий спір, який складався з 11 судових справ, виконавчих та кримінальних проваджень, з приводу визнання права власності, скасування 3 арештів у кримінальних провадженнях, 2 арештів у цивільному провадженні та звільнення з-під податкової застави Автомобіля Клієнта, отриманого у фінансовий лізинг від Товариства з обмеженою відповідальністю «Лізингова компанія «ЕТАЛОН» (в подальшому - Еталон).

У 2015 році Клієнт уклав договір фінансового лізингу з лізинговою компанією Еталон та отримав у користування автомобіль Мазда-6 (в подальшому - Автомобіль).

Справно сплачуючи щомісячні платежі, Клієнт обґрунтовано розраховував набути зазначений Автомобіль у власність після повної його виплати.

Але, як це часто буває в нашій країні, де епоха реформ та ротації влади не закінчується ніколи, Еталон вирішили вивести з ринку, при чому у дуже жорсткий спосіб.

В різних областях України (Рівне, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ) по відношенню до працівників Еталона порушили кримінальні провадження за підозрою у вчиненні шахрайства, а в Києві – розпочалися перевірки податковими контролерами.

Внаслідок зазначених дій було накладено ряд арештів у кримінальних провадженнях, розпочалися цивільні та адміністративні спори, за результатами розгляду яких також накладено арешти на все майно Еталона, а також передано майно у податкову заставу. Крім того, пізніше, всі автомобілі Еталона було оголошено у розшук.

Звісно, що під цей шквал обтяжень попав і Автомобіль Клієнта.

Специфіка відносин лізингу полягає в тому, що Лізингоодержувач не набуває право власності на Автомобіль, а власником залишається Лізингодавець.

У серпні 2017 року, в першу чергу прийнято рішення звернутись до Печерського районного суду міста Києва із позовом про визнання права власності на Автомобіль. Рішення у цій справі убезпечувало б Клієнта від звернення стягнення на Автомобіль та вилучення його державними виконавцями, незалежно від наявності арештів.

19 грудня 2017 року позов про визнання права власності задоволено.

Наступний крок – скасування арештів у кримінальних провадженнях.

Рівненський та Тернопільський суди із розумінням поставились до порушення прав Клієнта та відносно швидко скасували арешти: у березні та травні 2018 року відповідно.

Із Луцьким міськрайонним судом вийшло найважче. Суддя, який розглядав справу, ухилявся від розгляду клопотання про скасування арешту, а на початку 2019 року подав у відставку, що ще більше затягнуло розгляд. Скасувати арешт не вдавалось аж до квітня 2019 року, тобто майже два роки.

Коли Клієнт вже був готовий зареєструвати свій отриманий довгими муками Автомобіль, виявилось, що на нього накладено ще один арешт – Приватним виконавцем. Цей арешт вдалось зняти також у квітні 2019 року.

Крім того, Автомобіль передано у податкову заставу Головним управлінням ДФС в місті Києві.

З цим обтяженням виявилось складно, оскільки Окружний адміністративний суд міста Києва катастрофічно перевантажений. Справи розглядаються судом по 2-3 роки. Якщо чекати стільки часу, можуть з’явитись нові арешти, і цей кругообіг судів ніколи не скінчиться.

На щастя, суддя Окружного адміністративного суду взяв до уваги клопотання адвоката Чугуєнка Дмитра про прискорений розгляд справи, розглянув позов та задовільнив його у повному обсязі у жовтні 2019 року. Зазначене рішення залишено без змін Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду у грудні 2019 року.

З грудня 2019 року по січень 2020 року Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва виконувалось Фіскальною службою.

08 лютого 2020 року, Клієнт зареєстрував право власності на належний йому Автомобіль та отримав Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на своє ім’я.