Перемоги

Дозвіл на працевлаштування та посвідка на тимчасове проживання для клієнта з Індії

Прямо перед новим 2024 роком наша Клієнтка з Індії отримала посвідку на тимчасове проживання в Україні на 2 роки за процедурою Бізнес-Дозвіл на працевлаштування-Посвідка на тимчасове проживання.

Розповімо як це було. Одразу скажемо – непросто, але головне результат.

1. Створення компанії

Клієнтка мала намір займатися бізнесом в Україні, адже, незважаючи на важкі воєнні умови, Україна все ще економічно функціонує та має дуже привабливі податкові та бізнес умови для здійснення підприємницької діяльності.

Клієнт обрала назву, форму здійснення діяльності, податковий режим – спрощена система оподаткування. Засновником Товариства з обмеженою відповідальністю стала Клієнт, а директором – громадянин України.

Юристи адвокатського об’єднання підготували необхідні документи, домовились із нотаріусом про зустріч та отримали посвідчені документи протягом одного робочого дня.

На наступний день, директор – громадянин України зареєстрував компанію у державного реєстратора. Зараз ми користуємося послугами нотаріуса для здійснення реєстрації компанії, а тому ця послуга навіть ще більш комфортна для Клієнтів.

2. Отримання дозволу на працевлаштування

Для отримання дозволу на застосування праці іноземного громадянина необхідно підготувати заяву, проєкт контракту з іноземцем, фотокартку та нотаріально засвідчений переклад паспорту.

Ці документи ми подали до Київського міського центру зайнятості. Протягом одного робочого тижня на електронну адресу адвокатського об’єднання Дісп’ютс надійшов лист про те, що Центром Зайнятості прийнято рішення про видачу дозволу на 2 роки.

3. Виїзд із України та повторний в’їзд із новою візою типу D-04

Клієнтка знаходилась вже на території України, а тому для оформлення посвідки на тимчасове проживання, необхідно було в'їхати в Україну на підставі нової візи типу Д.

Візи типу Д-04 видаються на 90 днів і їх єдина мета – в'їхати в Україну та оформити посвідку на тимчасове проживання. Потім ця віза не потрібна і виїзд та в'їзд в Україну здійснюється на підставі посвідки на тимчасове проживання.

Перед виїздом Клієнтка разом з керуючим відвідала Міграційну службу та подала заяву про повернення старої посвідки. Ця посвідка була скасована у зв’язку із допущенням порушень трудового законодавства з боку попереднього роботодавця.

Організувавши транзитну візу до Республіки Молдови з нашою допомогою, Клієнт звернулась до Посольства України в Республіці Молдова і протягом декількох днів отримала візу типу Д. На підставі цієї візи, Клієнт в’їхала в Україну вже через тиждень.

4. Отримання посвідки на тимчасове проживання та співбесіда в Міграційній службі

Після приїзду, Клієнт разом із нашим юристом, звернулась до паспортного сервісу ДП Документ, де в комфортних умовах були подані всі необхідні документи – дозвіл на застосування праці іноземних громадян, лист-гарантія від роботодавця, страховка життя та здоров’я на весь вирок дії посвідки та переклад паспорту.

Чи були якісь непередбачувані труднощі чи проблеми?

У нас виникла проблема зі страховкою життя та здоров’я, оскільки ми замовили її онлайн, а міграційна служба вимагала від нас надати паперовий примірник договору із підписами та печаткою Страховика.

Було прийнято рішення оформити нову страховку, а за стару Клієнт отримала відшкодування через декілька днів.

Висновок

Отримання дозволу на застосування праці іноземних громадян за допомогою створення власної компанії в Україні є ефективним способом набуття права на тимчасове проживання в Україні строком на 2 роки з правом безтурботної пролонгації необмежену кількість разів.

А проживання в Україні протягом 5 років на законних підставах дає право на отримання посвідки на постійне проживання.